top of page
Ara
 • Yazarın fotoğrafıÇatı İzolasyonu

Polyurea Fiyatları
Polyurea maddesi gelişen teknolojiyle beraber hayatımıza girmiş ve birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Polyurea kaplama çift birleşenli bir üründür ve iki ayrı kimyasal maddenin reaksiyonu sonucunda oluşur. Bu reaksiyonun belirli basınç ve sıcaklık değerleri arasında meydana gelmesi gerekir. Kimyasallar uygulama ekipmanında karıştırıldığında, izosiyanat ve poliol reaksiyona girerek bir üre bağı oluşturur ve kaplama meydana gelir.

Polyuea fiyatları hesaplanırken birden çok kriter bulunmaktadır. Uygulama yapılacak zeminin özelliği başta olmak üzere büyüklüğü, durumu(yüzey tamiratı yapılıp yapılmayacağı), kullanılacak malzeme seçimi (Saf veya hibrit polyurea) gibi faktörler fiyat hesaplamasında ekilidir.

Polyurea Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Polyurea fiyatları hesaplanırken standart bir fiyatlandırma yapmak mümkün değildir. Uygulama yapılacak alana göre metrekare veya kilogram olarak fiyat verilmesi uygun olacaktır. Polyurea kaplama uygulaması yapılırken 2 milimetre kalınlık oluşacak şekilde hesaplama yapmak gerekir. Bu kalınlık gerekli esnekliği sağlamak için optimal bir değerdir. Daha ince veya daha kalın uygulama yapmanın sakıncaları bulunmaktadır.


Polyurea uygulamasının aşamaları vardır. Zemin hazırlığı, polyurea püskürtülmesi ve açık alanda uygulanıyorsa son kat UV dayanımlı boya uygulanarak izolasyon işlemi tamamlanır. Zemin hazırlığında kullanılacak epoksi astar metrekareye 400 gram olacak şekilde uygulanmalıdır. Epoksi astar seçiminde solvent içermemesinde dikkat edilmelidir. Hem doğaya hem insan sağlığına zararlı maddelerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Polyurea Kaplamanın Başlıca Kullanım Yerleri:

 • Otopark üzeri su izolasyonu

 • Teras şeklindeki çatılar

 • Havuzlar

 • Perde beton yalıtımı

 • Yeraltı tünelleri ve barajlar

 • Su depoları

 • Araç kasalarının kaplanması

Polyureanın Avantajları Nelerdir ?


1. Yüksek oranda esnekliği sayesinde depremlerde dahi çatlama yapmaz ve su sızdırmaz

2. 1 santimetre polyurea 4 santimetreye kadar uzayabilir (Eksi 40 derecede bile )

3. Kısa zamanda büyük alanların izolasyonu yapılabilir.

4. Birçok farklı zeminde mükemmel bir uygulama yapılabilir.

5. Asit ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

6. Yüksek darbe dayanımına sahiptir.

7. İçme suyu sertifikasına sahiptir, gıda temasına uygundur.

8. İstenilen renk boya üzerine uygulanıp dekoratif bir görüntü elde edilebilir.


Hızlı uygulanabilirlik

Zemin hazırlığıyla beraber iki günde ortalama 750 metrekare bir alanı polyureayla izole etmek mümkündür. Zemin hazırlığında dikkat edilecek noktalardan biri nem seviyesinin % 4 ve altında olmasıdır. Yeni dökülen bir betonun kürleşme süresini göz önünde bulundurursak yaklaşık 21-28 gün arasında beklemek gerekecektir. Polyureayla kaplanan bir alan aynı gün kullanılmaya başlanabilir.

Yüzeye Yapışma

Kaliteli bir polyurea izolasyonunun temeli sağlam, ince çalışılmış bir zemin hazırlığından geçmektedir. Öncelikle yüzey silim makineleri yardımıyla pürüzlendirilir. Sonrasında zemindeki çatlaklar poliüretan mastikle doldurulur. Kenar ve köşelere pah uygulaması yapılır. Daha sonra tüm yüzeye epoksi astar kaplanır. Epoksi astar üzerine uygulanacak polyurea malzemesinin zemine mükemmel bir şekilde yapışmasını ve uzun yıllar boyunca ayrılmamasını sağlayacaktır. İdeal basınç ve sıcaklıkta polyurea 1 e 1 oran olacak şekilde epoksi astarın üzerine uygulanır ve kaplama işlemi tamamlanmış olur.

Yüksek Dayanım

Gelişen teknolojiyle beraber kimya sektöründe de her geçen gün daha kullanışlı ürünler ortaya çıkmaktadır. Diğer malzemelere göre hem asit, hem kimyasal hem de darbelere karşı mükemmel bir şekilde direnç gösteren polyurea su yalıtım ve zemin kaplama alanında ön plana çıkmış bir üründür. Çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklarda dahi herhangi bir bozulma göstermez. Darbe dayanımı gerektiren farklı yüzeylerde kullanılabilir.

Uzun Süre Kullanım

Polyureayla izole edilen bir zeminin uzun yıllar boyunca su geçirmesi mümkün değildir. Tabi ki burada dikkat edilecek hususlar vardır. Polyurea güneşe karşı dayanıklılığı olmayan bir maddedir ve güneş gören alanlarda uygulandığında mutlaka üzerine UV dayanımlı boyanın yapılması gerekir.Asit, kimyasal, güneş ışınlaına karşı herhangi bir ek maliyet çıkmarmadan uzun yıllar kullanılabilir.Polyurea Metrekare Fiyatı


En uygun fiyat teklifini almak için iletişim seçeneklerimizden bize ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar ortalama fiyatlardır ve uygulama yapılacak zeminin özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir.


 • 50-100 metrekare alan için 25 Euro

 • 100-300 metrekare alan için 23 Euro

 • 300-1000 metrekare alan için 21 Euro

 • 1000 metrekare ve daha büyük alanlar için 19 euro

olacak şekilde fiyatlandırma yapılır.


Uygulamada kullanılacak marka seçimine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Polyurea uygulaması hakkında danışmak istediğiniz bir konu olursa bizi aramaktan çekinmeyin. Türkiye genelinde polyurea uygulama hizmeti vermekteyiz.


951 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page